فهرست
  ورود
نام کاربری

رمز عبورشما هنوز در سایت عضو نشده اید؟
اینجا را انتخاب کنید تا در سایت عضو شوید .

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
کلمه عبور جدیدی دریافت نمایید اینجا را انتخاب کنید .
مقاله: جام باران

هفتمین دوره مسابقات شطرنج آزاد جام باران ( ریتد )

توجه :بعلت همزمانی مسابقات با امتحانات دانشجویان تاریخ مسابقه تغییر کرد

تاریخ جدید 1لغایت 7 تیر ماه 1393

بزرگداشت پیشکسوت ارزنده شطرنج استان گیلان

استاد فیده هادی شعاع شرق

آیین نامه مسابقات در ادامه متن :

ثبت نام اینترنتی

| ادامه متن | 0 نظر | 513 بازدید
سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی مردان و زنان قاره آسیا

سیزدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی آسیا 2014 (بخش آزاد و زنان)

27 فروردین 93  -امارات متحده عربی - شارجه

سایت رسمی مسابقات

نتایج بخش آقایان

نتایج بخش بانوان

مشاهده زنده بازیها

| ادامه متن | 0 نظر | 29 بازدید نسخه چاپی
دهمین دوره مسابقات شطرنج مدارس آسیا 2014

دهمین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج مدارس آسیا 2014

 1 لغایت 8 شهریور ماه / تایچونگ - تایوان

انجمن شطرنج چین تایپه با حمایت فدراسیون جهانی شطرنج و فدراسیون شطرنج آسیا از تمامی فدراسیون های شطرنج کشورهای آسیایی برای شرکت در دهمین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج مدارس آسیا در سال 2014 دعوت به عمل آورده است. این مسابقات در تاریخ 1 لغایت 8 شهریور ماه سال 93  در تایچونگ تایوان برگزار خواهد شد. رده سنی شرکت کنندگان شامل : زیر 5 سال ، زیر 7 سال ، زیر 9 سال ، زیر 11 سال ، زیر 13 سال ، زیر 15 سال و زیر 17 سال می باشد و مسابقات در دو بخش آزاد و دخترات برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه متن مراجعه نمایید
  دریافت فایل PDF آیین نامه مسابقات:
REGULATIONS

| ادامه متن | 0 نظر | 105 بازدید نسخه چاپی
شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی آزاد دبی

شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی آزاد دبی

جام شیخ راشد بن حمدان ال مکتوم

 

شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی آزاد دبی جام شیخ راشد بن حمدان ال مکتوم در تاریخ 7 لغایت 17 آوریل در باشگاه شطرنج و فرهنگ دبی در امارات متحده عربی برگزار می شود. مسابقات در 9 دور به روش سوئیسی برگزار می گردد و مجموع جوایز 50000 دلار است که 10000 دلار آن به قهرمان مسابقات تعلق می گیرد. حدود 150 بازیکن از چهل کشور شامل چهل و هفت استاد بزرگ در این مسابقات به رقابت می پردازند. قهرمان سال گذشته این رقابت ها الکساندر رحمانوف است که امسال نیز برای دفاع از عنوان قهرمانی اش مبازره می کند.
از شطرنج بازان ایرانی حاضر در مسابقات می توان... به ادامه متن مراجعه نمایید.

سایت رسمی نتایج مسابقات

پخش زنده بازی ها

گالری تصاویر 

| ادامه متن | 0 نظر | 160 بازدید نسخه چاپی
سخنی با والدین شطرنجبازان

سخنی با والدین شطرنجبازان

به زيبايي ببريد و با افتخار شکست بخوريد. اول و بيش از هر چیز شطرنج بايد سرگرمي باشد. گاهي مي بريد و گاهي مي بازيد و همه اين ها جزئي از بازي است .  استاد بزرگ شطرنج سوزان پولگار

همه ما به عنوان عضوی از خانواده بزرگ شطرنج در مسابقات مختلفی حضور پیدا کرده ایم و شاهد حوادث بسیاری بوده ایم اما یکی از مهمترین مسائلی که همواره ذهن اکثر افراد را به خود مشغول ساخته است هدف از بازی شطرنج است. مسلماً همه والدین در ابتدا با هدف پیشرفت فرزندانشان پا به وادی شطرنج مینهند اما در ادامه بسیاری از آنها از مسیر اولیه منحرف می شوند و غرق در رقابت، از سلامت فرزندانشان غافل می شوند . نمونه بسیار بارز این مساله حساسیت های بسیار زیاد به خصوص در سطوح نونهالان و کودکان است استرس فراوانی که اولیاء به فرزندانشان وارد می سازند در بسیاری از موارد لطمات جبران ناپذیری به پیکره آنان وارد می سازد. به شخصه شاهد بودم که بسیاری از بازیکنان پشت میز بازی از استرس زیاد بدون آنکه پوزسیونشان کوچکترین مشکلی داشته باشد به گریه می افتادند و ضربان قلب شان آنقدر بالا می رفت که قادر به ادامه بازی نبودند اما خانواده هایشان به اصرار از آنها می خواستند که به بازی ادامه دهند و گاهی آنها را با قرص های آرام بخش پشت میز می نشاندند . به راستی چرا؟ و هدف چیست؟

به ادامه متن مراجعه نمایید

| ادامه متن | 1 نظر | 342 بازدید نسخه چاپی
پیام تسلیت


مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتم زده بـه انتظار بنشیند و این ، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت


درگذشت"عرفان جماعتی" عزیر را به خانواده محترمشان و جامعه شطرنج کشور تسلیت عرض نموده برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم .

                                                                 سایت شطرنج حرفه ای ایران

1 نظر | 131 بازدید نسخه چاپی
امید نوروزی قهرمان جام نوروز فدراسیون شطرنج کشور

امید نوروزی قهرمان مسابقات سریع جام فروردین فدراسیون شطرنج کشور

سایت رسمی نتایج مسابقات

| ادامه متن | 0 نظر | 106 بازدید نسخه چاپی
می‌توانیم با عظم همگانی جزو کشورهای شاخص جهان باشیم
قائم مقامی:
| ادامه متن | 0 نظر | 234 بازدید نسخه چاپی
صفحه 1 از 440 1 2 3 4 > >>
پيغام كوتاه
Bayat : smileyدور دوم یادبود گاشیموف: باز هم کارلسن تنها برنده بود و با پیروزی در بر ناکامورا صدرنشینی اش را تداوم بخشید ، در سایر دیدارها کاروآنا در برابر کاریاکین و ممدیاروف در برابر رجبوف به تساوی رضایت دادند.
سه شنبه 2 ارديبهشت 1393
Bayat : smiley نتایج دور پنجم قهرمانی آسیا: قائم مقامی در برابر "ادهیبان" استاد بزرگ هندی به تساوی رضایت داد . ایدنی ،پور رمضانعلی و درینی به ترتیب در برابر نمایندگان چین ، قزاقستان و قطر به پیروزی رسیدند. در بخش بانوان نیز سارا سادات خادم به یک پیروزی ارزشمند در برابر استاد بزرگ بانوان ویتنام دست یافت و با این پیروزی به رده دوم جدول صعود کرد. آتوسا پورکاشیان دیگر نماینده کشورمان نیز با پیروزی در برابر استاد بین المللی ویتنام با کسب 3.5 امتیاز به رده پنجم صعود کرد. درسا درخشانی نیز "ماری آن گومز" استاد بزرگ بانوان هند را با نتیجه مساوی متوقف کرد.
سه شنبه 2 ارديبهشت 1393
Bayat : smiley "هو یفان"یک دور پیش از پایان قهرمان جایزه بزرگ بانوان در خانتی مانسیسک روسیه شد!! / http://en.chessbase.com/post/khanty-10-hou-yifan-clinches
دوشنبه 1 ارديبهشت 1393
Bayat : smileyیادبود گاشیموف: کارلسن با پیروزی در بر ممدیاروف صدرنشین شد ،تساوی ناکامورا برابر کاروآنا و کاریاکین برابر رجبوف.
دوشنبه 1 ارديبهشت 1393
Bayat : smiley دور پنجم: پس از تساوی استاد بزرگ "احسان قائم مقامی" در برابر "یو یانگی" استاد بزرگ قدرتمند چین ، حالا او با 3.5 امتیاز و مجددا روی میز 1 به مصاف "ادهیبان" استاد بزرگ نیرومند هندی می رود. احسان در این دوره از مسابقات بسیار قدرتمند و مسلط ظاهر شده است.در بخش بانوان نیز سارا سادات خادم الشریعه با 3 امتیاز به مصاف "نگویان" استاد بزرگ بانوان ویتنام می رود.
دوشنبه 1 ارديبهشت 1393
Mehdi Salim : وفای به عهد پایگاه همدان شطرنج : مهندس کامبوزیا در هفته جاری نخستین مهمان اولین صندلی داغ ورزش شطرنج ایران خواهند بود . http://www.hamadanchess.ir
يكشنبه 31 فروردين 1393
Bayat : smiley کامبوزیا در پاسخ به این پرسش که زمان برای انتخاب سرمربی و آماده‌شدن ملی‌پوشان برای رقابت‌های پیش‌رو از دست نرفته است؟ تصریح کرد: زمان را از دست دادیم، اما وقتی پول نداریم کاری نمی‌توان انجام داد. باید وضعیت بودجه فدراسیون نیز مشخص شود و ببینیم برای سال 93 چه میزان از اعتبارات را برای ما واریز خواهند کرد. ما هزینه‌هایی برای اعزام بازیکنان به رقابت‌های بین‌المللی و هزینه‌های جاری فدراسیون داریم. با این حال هر مقدار بودجه‌ای که به ما اختصاص دهند از به خدمت گرفتن سرمربی خارجی منصرف نمی‌شویم. البته ما به دو مربی روس فشار نمی‌آوریم که زودتر جواب بدهند و می‌خواهیم روال عادی طی شود، زیرا در صورت فشار آوردن امکان افزایش مبلغ درخواستی وجود دارد. وی در مورد مبالغ درخواستی مربیان روس برای حضور در تیم ملی شطرنج ایران نیز بیان کرد: به اندازه‌ی مبلغ قرار‌داد مربیان تیم‌های ملی والیبال و فوتبال نیست و نهایتا به شش هزار یورو در ماه می‌رسد. رییس فدراسیون شطرنج در پاسخ به این پرسش که حضور الشن مرادی در جام ملت‌های آسیا قطعی شده است یا خیر؟ گفت: مدیر تیم‌های ملی با او صحبت داشته و قطعا در جام ملت‌های آسیا و المپیاد جهانی شطرنج شرکت می‌کند.کامبوزیا با اشاره به حضور نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی انفرادی آسیا، اظهار کرد: با توجه به جدول قوی مسابقات و حضور بازیکنان قدر از هند و چین، ما هیچ موقع شانس بالایی نداشته‌ایم و جزو 10 نفر قرار می‌گرفتیم در حالی که پنج نفر اول آسیا در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می‌کنند. در واقع وضعیت هند و چین که جزو 10 تیم برتر دنیا هستند با ایران که در جایگاه سی‌وپنجم قرار‌داد متفاوت بوده و باید دید چه چیزی پیش می‌آید.
يكشنبه 31 فروردين 1393
Bayat : smileyقهرمانی آسیا 2014: استاد بزرگ احسان قائم مقامی صدرنشین مشترک بخش فکری گروه آزاد مسابقات با 3 امتیاز از 3 بازی او در این دور (چهارم) روی میز 1 رقابت خواهد کرد. استاد بزرگ بانوان سارا سادات خادم الشریعه نیز با 2.5 امتیاز از 3 بازی صدرنشین مشترک گروه بانوان است. او در این دور روی میز 3 رقابت خواهد کرد.
يكشنبه 31 فروردين 1393
Bayat : smiley استاد بزرگ احسان قائم مقامی رتبه دوم (مشترک) مسابقات قهرمانی بلیتس آسیا 2014 را کسب نمود. http://www.asianchess.com/news/view/asian-news/asian-continental-blitz-championship-2014
يكشنبه 31 فروردين 1393
Bayat : تاریخ جدید مسابقات جام باران 1 لغایت 7 تیر ماه شد.
شنبه 30 فروردين 1393
Bayat : smiley مسابقات شطرنج قهرمان قاره آسیا از امروز در شهر شارجه امارات متحده عربی آعاز می شود . بزرگانی همچون رستم قاسمجانف، هریکریشنا ،ساسیکیران ،بو ژیانگژی،نی هوآ به همره بسیاری از اساتید بزرگ قدرتمند آسیایی در این مسابقات حضور دارند . نمایندگان کشورمان در این دوره از مسابقات احسان قائم مقامی ،پویا ایدنی ،پوریا درینی و امیر رضا پور رمضانعلی در بخش آقایان، و آتوسا پورکاشیان ، ساراسادات خادم الشریعه و درسا درخشانی در بخش بانوان هستند.
پنجشنبه 28 فروردين 1393
rchess : smileyباشگاه شطرنج نوین رشت در نظر دارد به مناسبت فرارسیدن روز مادر یک دوره مسابقه سریع با جوایزی ویژه برای نفرات برتر,رده های سنی و بانوان برگزار نماید. این مسابقه در روز یکشنبه تاریخ ۳۱/۱/۹۳ ساعت ۵ بعدازظهر آغاز خواهد شد/ به ۲ نفر از مادران بازیکنان شرکت کننده به مناسبت روز مادر به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد/ "آیین نامه" : http://www.novinchess.com/
چهارشنبه 27 فروردين 1393
Bayat : smiley خبرگزاري آريا: سيزدهمين دوره رقابت هاي شطرنج انفرادي قهرماني مردان و زنان آسيا از فردا با حضور نمايندگان ايران در شارجه امارات آغاز مي شود.به گزارش خبرگزاري آريا، اين رقابت ها با حضور 35 شطرنج باز زن و 66 مرد در 9 دور با جوايز نقدي 66 هزار دلاري برگزار خواهد شد.از ايران در بخش مردان احسان قائم مقامي ، پويا ايدني و پوريا دريني شرکت خواهند کرد.در بخش زنان نيز آتوسا پورکاشيان ، سارا سادات خادم الشريعه و درسا درخشاني شرکت مي کنند.در اين رقابت ها شطرنج بازان کشورهاي ايران ، امارات ، چين ، هند ، سنگاپور ، ويتنام ، اردن ، مغولستان ، قزاقستان ، اندونزي ، ازبکستان ، قطر ، لبنان ، برونئي ، بحرين ، هنگ کنگ ، کويت ، بنگلادش ، سوريه ، فلسطين ، عربستان و قزقيزستان شرکت کرده اند.
چهارشنبه 27 فروردين 1393
Bayat : smiley محمد امین طباطبایی و امیر رضا پور رمضانعلی با عملکرد درخشانشان در مسابقات آزاد دبی به نورم استادی بین المللی دست یافتند. لازم به ذکر است که امیر رضا پوررمضانعلی پیش از این سه حد نصاب لازم استادی بین المللی را کسب کرده بود و تنها در انتظار ثبت عنوانش در کنگره آینده فیده است. این موفقیت را به این عزیزان تبریک می گوییم
چهارشنبه 27 فروردين 1393
Bayat : smiley افزایش درجه نمایندگان کشورمان در مسابقات آزاد دبی: احسان قائم مقامی 11 واحد ، ابراهیم احمدی نیا 18 واحد ، محمد امین طباطبایی 40 واحد، امیر رضا پوررمضانعلی 5 واحد، ساراسادات خادم الشریعه 1 واحد، درسا درخشانی 6 واحد و برنا درخشانی 12 واحد .
چهارشنبه 27 فروردين 1393
Bayat : smiley مسابقات بین المللی دبی: در پایان 9 دور رقابت فشرده استاد بزرگ فرانسوی "ادوارد رومین" با کسب 8 امتیاز قهرمان شد، درجه بین المللی وی 2670 می باشد. در بین نمایندگان کشورمان استاد بزرگ احسان قائم مقامی با کسب 6 امتیاز و قرارگیری در جایگاه هفدهم بهترین عملکرد را داشت. ابراهیم احمدی نیا با 5.5 امتیاز سی و یکم ، محمد امین طباطبایی و امیررضا پور رمضانعلی با 5 امتیاز در جایگاه های چهل و پنجم و چهل و هفتم ؛ ساراسادات خادم الشریعه با 4.5 امتیاز جایگاه هفتادم ، درسا درخشانی 4 امتیاز هشتاد و ششم ، ابراهیم مومنی 4 امتیاز هشتاد و نهم، نیوشا افشار با 4 امتیاز در جایگاه نود و چهارم و برنا درخشانی با 3.5 امتیاز در جایگاه یکصد و چهارم قرار گرفتند.
چهارشنبه 27 فروردين 1393فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا اينکه عضو شويد.

  نکته
عشق در نگاه اول، اغلب در نگاه بعدی درمان می شود.
  مدیریت سایت
شماره تماس : 09113340137
  در حال ساخت


  تابلوی پیام مدیریت
Bayat
چهارشنبه 3 اسفند 1390
k.bayat1961@yahoo.com